/Files/images/blogrud_g/білогруд за столом.JPG

Розмову веде учитель української мови і літератури Білогруд Г.П.

Патріотичне виховання – складова частина національного світогляду і поведінки людини, її ставлення до рідної країни,всіх націй та народів

Відданість Україні - невід’ємна ознака національно свідомого громадянина.

Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності – віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином.

«Справжні герої – це ті, хто ставить перед собою великі та шляхетні завдання і бореться за них, не шкодуючи для цього ні сил, ні навіть життя ,- зазначала український педагог Софія Русова,

Ми часто задумуємося: що ж несе в собі слово «патріотизм », і тут же твердо собі відповідаємо:

- це і поважливе ставлення до історії своєї країни, свого народу, його традиці;

- це герої минулих часів – невмирущі зразки української нескореності, на яких виростали й виховувались нові покоління .

Упродовж усього періоду існування України народ боровся за волю та незалежність. І, на жаль, зараз ми переживаємо важкі часи, які дали нашій країні достатньо героїв. І кому, як не нам варто зробити все, щоб справжніх патріотів не забули, а несли в своїх серцях пам'ять про них і передавали це нашим наступним поколінням.

Ми часто зустрічаємось з дуже непростими запитаннями:

Чи потрібно говорити з дітьми про війну? Як сформувати реальне бачення та ставлення до цих подій, що зараз відбуваються?.

І не одна я переконана, що говорити з дітьми про війну життєво важливо, і таку розмову треба вести так, щоб їхні душі надовго запам’ятали ці події і дали змогу зрозуміти, що життя людини – це найцінніше, що її даровано природою. Зустрічі з воїнами - визволителями, розповіді солдат допоможуть молодому поколінню зрозуміти цю цінність в мирні часи та берегти пам’ять про людей, які захищали свою країну, віддавали свої життя заради того, щоб збереглась наша нація, мова, культура, формувалась в молодого покоління громадянська мужність заради майбутнього України.

У щирих висловлюваннях учнів, їх розумінні сьогоднішньої ситуації в країні, їх роздумах у «Листі захиснику » (фільм в рамках акції) відчувається гордість за тих, хто захищає їх спокій і мирне навчання. А це і є те джерельце національної гідності, з якого згодом розіллється велика ріка патріотизму, відданості і громадянської відповідальності.

Отже, виховання національної самосвідомості на уроках мови і літератури сприяє збагаченню духовного світогляду школярів, формує усвідомлення особистістю себе як часточки українського народу з власною національною гідністю. Виховуючи в учнях любов до рідного краю, свого народу, своєї землі ми формуємо гідне майбутнє нашого народу.

Лист захиснику Новошляхівська ЗОШ І-ІІІ ст

Кiлькiсть переглядiв: 1887

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.